Spauda

Rožinio „Mercedes-Benz“ savininkas žino, ką žmonės šneka už akių

Saulius Rinkevičius, „lrytas.lt“
2015 m. lapkričio 26 d. 21:00

Žvilgantis rožinis „Mercedes-Benz“ – neabejotinai neįprastas reginys Lietuvos keliuose. Niūrią rudens dieną prie vieno iš Vilniaus verslo centrų atvykęs automobilis pilkų automobilių būryje spindėjo lyg atvykęs iš kitos planetos.

Automobilis su Kalifornijos valstijos numeriais atrodo lyg pasiturinčių amerikiečių tėvų dovana išlepintai paauglei dukrai. Tačiau galime užtikrinti, kad šis automobilis kol kas nedalyvavo jokiame realybės šou, o jo savininkas yra lietuvis.

Už priekinio automobilio stiklo užkištas butaforinis valstybinis numeris išduoda, kieno tai rankų darbas.

Automobilį paruošė vilniečių automobilių puošybos dirbtuvių specialistai „Re-styling.lt“, o prie jo vairo dažniausiai sėda jų įkūrėjas Vladas Noreiko.

Šio žmogaus rankomis buvo paruošti tokie projektai, kaip pirmasis šalyje chromo plėvele aptrauktas „Chevrolet Corvette“, krokodilo odos imitacija padengtas „Nissan 350Z“ ar tautiečių aistras sukėlęs aukso spalvos chromo plėvele papuoštas BMW X6.

Sulaukia įvairių komentarų

Automobilių puošybos specialistas patikino, kad šis „Mercedes-Benz“ sulaukia labai daug aplinkinių dėmesio, o kai žmonės pamato iš išlipantį vyrą, dažnai savo kryptimi jis išgirsta ir pačių keisčiausių komentarų.

„Vieniem patinka, kiti – ir nelabai supranta, kaip čia bachūras su ružava mašina važiuoja. Į akis pavadinti niekaip neišdrįsta, o už akių tai aš tikiu, kad pavadina visaip, kaip įmanoma“, – sakė jis.

Tačiau V.Noreiko dėl to visai nesuka galvos – jam svarbiausia, kad automobilis keltų geras emocijas.

Tai jau ne pirmas vilniečių puošybos specialistų rožinis „Mercedes-Benz“. Šios spalvos plėvele, tiesa, ne chromo tekstūros, jie jau buvo aptraukę CLA sedaną.

Automobilis labai traukė publikos dėmesį, tačiau galiausiai jį įsigijo klientai iš Estijos, taigi reikėjo galvoti apie pamainą.

Naujas projektas prasidėjo iš JAV draudimo kompanijos įsigijus 2011 metų „Mercedes-Benz E550“ kupė. Automobilio priekis buvo nestipriai daužtas, tačiau nuo pat pradžių buvo planuojama pritaikyti atnaujinto modelio detales, todėl tai neturėjo reikšmės.

Pasirinktas galingas modelis, kurio ratus per automatinę septynių laipsnių transmisiją suka 400 AG galios 5,5 litro V8 tipo variklis. Savininko teigimu, vidutinės degalų sąnaudos mieste siekia 19 l/100 km.

Naujesnio modelio detalės

Kupė buvo pritaikyti nauji žibintai, sparnai, variklio dangtis ir buferiai. Viduje perdarytas prietaisų skydelis ir sumontuotas naujas vairas. Po šios „plastinės operacijos“ kupė ne tik trimis metais atjaunėjo, bet ir dėl AMG apdailos tapo gerokai agresyvesnis.

Tuomet teko imtis plėvelės, tačiau kaip pasakojo, V.Noreiko, kiekvienas naujas projektas atneša vis kitokius iššūkius. Raudoną chromo plėvelę buvo sunku formuoti, todėl buvo nuspręsta iš pradžių visą automobilio kėbulą padengti paprastesne juodos spalvos.

„Sudėtingiausios detalės yra buferiai, kurie yra vientisi ir neturi jokių sujungimų. Patys nesitikėjome, kad pavyks padaryti gerai, bet visgi pavyko“, – sakė automobilio savininkas.

Į akis krinta ir ant priekinio stiklo priklijuotas užrašas „Let’s take a selfie“. Taip praeiviai skatinami daryti asmenukes prie automobilio, o kadangi visos jos patenka į socialinius tinklus, tai tampa gera reklama.

Plėvelė – brangus malonumas

Visas automobilis taip pat apklijuotas juodomis švytinčiomis juostelėmis. Jos pagamintos iš tos pačios medžiagos taip ir kelio žymėjimai bei atspindi krentančią šviesą. Dėl to naktį aiškiai matomas visas automobilio kontūras.

Toks automobilio papuošimas nėra pigus malonumas – vien plėvelė kainuoja du tūkstančius eurų. V.Noreiko neatskleidė darbo įkainių – anot jo, kiekvienam automobiliui apklijavimo sudėtingumo lygis yra skirtingas.

E klasės „Mercedes-Benz“ kupė klijavimas rožinio atspalvio chromo plėvele truko keturias dienas. Anot pašnekovo, tokio tipo apdailos paruošimui tai yra trumpas laikas.

Jis taip pat pažymėjo, kad dažant tokio chromo efekto pasiekti nepavyktų.

Kalbėdamas apie klientų įpročius, V.Noreiko pastebėjo, kad jei prieš ketverius metus visus domino tik baltos ir juodos spalvos plėvelės, tai dabar lietuviai vis dažniau renkasi ryškias spalvas.

Ruošia dar vieną „Mercedes“

Užsakymų skaičius, anot V.Noreiko, smarkiai svyruoja. Vieną mėnesį dirbtuvėse gali apsilankyti vos pora automobilių, o kitą jų galima sulaukti ir daugiau nei dešimties.

Klientai atvyksta iš visos šalies, o pastaraisiais metais atsirado ir naujas verslo modelis – emigrantai atvaro automobilius iš Norvegijos.

Tokiu būdu lietuviai sumaniai suderina grįžimą į namus svetima, dažnai prabangia transporto priemone ir tuo pat metu šiek tiek užsidirba.

Todėl didžiosios metų šventės automobilių puošybos dirbtuvėse – pats darbymetis.

Garaže jau stovi ir būsimas vilniečių projektas: „Mercedes-Benz C63 AMG“ sedanas, kuriam bus pritaikyta „Black Series“ kupė modelio apdaila.

Meniu