Spauda

RE-Styling.lt Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series

Kalbino Vytautas Pilkauskas
Straipsnį ruošė Viktorija Šemetaitė, „98.lt“

Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series” – šis žodžių junginys skamba iš ties puikiai. Būtų žymiai geriau nei puiku turėti šį modelį ar bent jau pamatyti jį gyvai Lietuvoje. Svajonė ir gali likti svajone, tačiau pasirodo, ją galima bent iš dalies įgyvendinti. RE-Styling.lt kompanijos vadovas Vladas Noreiko turėjo tokią svajonę ir pats pasigamino 351-ąjį „SL65 AMG Black Series”, ir ne bet kur kitur, o Lietuvoje!

Pakalbinome idėjos autorių Vladą Noreiko, norėdami sužinoti šiek šiek daugiau apie šį neeilinį projektą.

Kaip gimė idėja sukurti „SL65 AMG Black Series“ kopiją?
Viena iš mano svajonių buvo įsigyti „Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series“ automobilį. Tačiau įgyvendinti šią svajonę pasirodė ne taip jau ir lengva. Visų pirma, pasaulyje tokių modelių yra pagaminta tik 350 vienetų. Antra, kiekvienas noras turi savo kainą, o troškimas apima tam tikras išlaidas. Nesinorėjo svajonės nuvyti į šalį, todėl gimė geniali mintis pačiam sukurti 351-ąjį modelį.

Ar turėjai realų planą kaip įgyvendinti šią svajonę, nes neturint prieš akis gyvai tokio modelio, tai padaryti turėtų būti nelengva?
Idėjos įgyvendinimas prasidėjo nuo 1:18 dydžio tikslios kopijos – žaislinio automobilio modeliuko įsigijimo, kurį atsisiunčiau iš Amerikos. Naujų detalių liejimui jį pasirinkau todėl, jog išmatuoti originalų automobilį Lietuvoje neįmanoma. Paprasčiausiai, jo Lietuvos keliuose net ir nepavyktų sutikti, bet dabar jau galima. Antras žingsnis – nupirktas donoras – 2003 m. „Mercedes-Benz SL“. Pagal žaislinį automobilio modeliuką bei daugybę nuotraukų, analizuotų įvairiuose internetiniuose portaluose, buvo apskaičiuoti matmenys bei sukurtas realus „Black Series“ paketas.

Ar visos reikiamas detalės buvo pagamintos, ar kažką teko įsigyti papildomai?
Variklio dangtis, priekiniai ir galiniai sparnai, bamperiai, spoileris buvo pačių išlieti iš stiklo audinio. Pats kėbulas, ratlankiai ir duslintuvas pilnai atitinka originalą. Du pastaruosius elementus siunčiausi iš Vokietijos.

Kaip vyko visas kūrimo procesas?
Pirma: nupirktos 2009 m. „Mercedes-Benz SL“ modelio originalios dalys. Antra: iš stiklo audinio pagamintos šių detalių kopijos kaip pagrindas tam, kad būtų ant ko lipdyti įspūdingų formų modelį. Toliau sekė 7 mėnesiai darbo su stiklo pluoštu, sukurtas „Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series“ automobilį primenantis putaplastinis kėbulas. Tuomet aplipdžius automobilį stiklo pluoštu, jis buvo atiduotas į dažytojų rankas, kurie pasirūpino idealiai išvestomis plokštumomis, kantais, vienodais kampais bei apvalumais. Tai truko apie pusmetį, tačiau tikslas buvo pasiektas ir galutinės formos pagaliau pagamintos. Paskutinis žingsnis: automobilio dažymas originalia spalva bei apklijavimas ryškiai raudonos spalvos plėvele su „3D Carbon“ elementais.

Viduje irgi buvo atlikta šiek tiek patobulinimų. Juoda Alcantara aptraukėme prietaisų skydą, kolegų pagalba pagaminta „Black Series“ skydelio ciferblato kopija, taip pat juodo poliruoto aliuminio imitacijos plėvele padengtos apdailos detalės ir „SLS“ modelio stiliaus pavarų perjungimo svirtis. Taip pat vertėtų pridurti, jog buvo „patobulintas“ išmetimas, kuris sukuria įspūdingesnį variklio skleidžiamą garsą. Nelindome tik prie techninės automobilio dalies. Šis kūrinys tenkinasi 5,0 litrų V8 tipo atmosferiniu varikliu, kai tuo tarpu originalus „SL65 AMG Black Series“ modelis turi 6,0 litrų V12 variklį su 661 AG ir 1000 Nm.

Kas buvo sunkiausia kuriant ši projektą? Ar nesinorėjo mesti viso reikalo?
Daugiausiai laiko užėmė automobilio detalių iš stiklo audinio liejimas. Siekiau atkurti kuo tikslesnę originalaus modelio vaizdą, todėl galutinis projekto variantas – „Mercedes-Benz SL65 Black Series made in Lithuania“, dienos šviesą išvydo tik po 2 metų, nors buvo planuojama darbus atlikti per pusmetį. Ne paslaptis, kad tikrai buvo ne vienas momentas, kada rankos nusvirdavo ir norėdavosi mesti visą, kas pradėta, bei atstatyti pradinę automobilio išvaizdą.

Koks buvo jausmas, pabaigus šį projektą?
Ech, dar dabar prisimenu šį jausmą – tai lyg atlikus žygdarbį. Naujasis kūrinys tai, lyg naujagimis motinai. Galima sakyti, kad jis sukurtas nuo A iki Z. Kūrybinio proceso metu prisiliesta beveik prie viso automobilio.

Kokiam tikslui bus naudojamas šis automobilis? Gal dalyvausi parodose?
Pats pirmas mano tikslas buvo įgyvendinti svajonę sukuriant „SL65 AMG Black Series“ automobilį. Taip pat tai yra įrodymas, kad nieko nėra neįmanomo arba jog iš neįmanomo galima padaryti įmanomą. Šis automobilis šiuo metu naudojamas RE-Styling.lt reklamos ir, aišku, asmeniniais tikslais. Agresyvios išvaizdos žemas ir platus dvivietis rodsteris puikiai tenkina kompanijos lūkesčius. Artimiausiu metu dalyvauti parodose neplanuoju, nes Lietuvoje jau keletą metų jos nevykdomos, tačiau esant galimybei tikrai to neatsisakyčiau.

Ar parduotum šį savo kūrinį?
Kol kas dar nespėjau atsidžiaugti savo meno kūriniu, todėl skelbimo apie parduodamą „SL65 AMG Black Series” dar neįdėjau, tačiau pirkėjas, kuris tinkamai įvertintų šio modelio vertę ir potencialą, tikriausiai neišgirstų neigiamo atsakymo.

Ar pastebi kaip į šį automobilį gatvėje žiūri praeiviai?
Per lengvai pasakyta – žiūri. Automobilis yra „ryjamas akimis“, nes tokio modelio automobilio Lietuvoje niekas nėra matęs, todėl dažnai pastebiu į automobilį nukreiptus žvilgsnius. Be to, akį traukia ryški raudona spalva, o kur dar skleidžiamas automobilio garsas…

Meniu